High School Football Playoff Scores Wk 2

Updated Saturday 09:56 p.m.

Playoff Scores: Week 2  November 23-25

6-Man 1A Division 1

Region I
Happy 94,  Ropes 46
Knox City 44, McLean 75

Region II
Buena Vista 0, Borden County 52
Rankin 40,  Garden City 54

Region III
Zephyr 20, May 65
Jonesboro 72, Bryson 58

Region IV
Tioga 60, Blum 52
Union Hill 64,  Coolidge 14

6-Man 1A Division 2

Region I
Petersburg 74, Follett 84
Turkey Valley 54, Whitharral 6

Region II
Backwell 16, Balmorhea 61
Jayton 12, Sands 60

Region III
Strawn 52, Crowell 0
Aspermont 56, Moran 8

Region IV
Richland Springs 16, Milford 62
Iredell 53, Oakwood 8

2A Division 1

Region I

Stratford 58, Hawley 12
New Deal 21, Post 32
McCamey 28, Panhandle 55
Stamford 21, Sundown 14

Region II

Collinsville 35, Bosqueville 37
Valley View 26, Crawford 44
Celeste 15, De Leon 46
Mart 58, Windthorst 6

Region III

Rivercrest 22, Lovelady 20
Big Sandy 34,  Centerville 35
San Augustine 39,  Wolfe City 7
Carlisle 41, Kerens 31

Region IV

Thrall 26, Yorktown 34
Mason 7, Shiner 0
Refugio 47, Thorndale 13
Weimar 0, Holland 21

2A Division 2

Region I
Seagraves 7, Gruver 51
Wellington 34, Farwell 0
Bovina 20, Clarendon 26
Hamlin 47, Wheeler 27

Region II
Menard 0,  Lindsay 28
Albany 58, Santo 16
Wink 12, Munday 54
Muenster 60, Iraan 0

Region III
Cumby 34, Grapeland 49
Bremond 11, Timpson 14
Gateway Charter 0, Tenaha 51
Iola 50,  Maud 0

Region IV
Burton 56, Louise 7
La Pryor 46, Flatonia 20
Falls City 44,  Rocksprings 16
Woodsboro 10, Milano 56

3A Division 1

Region I
Shallowater 13, Brock 31
Wall 52, Jim Ned 21
Comanche 52, Slaton 14
Merkel 28, Muleshoe 27

Region II
Whitesboro 63, Jefferson 39
Grandview 49, Hughes Springs 6
Mt Vernon 16, Kemp 23
Commerce 20, Sunnyvale 17

Region III
Teague 44, East Chambers 28
Franklin 45, La Marque 7
Woodville 30, Rockdale 55
Hitchcock 0, West 42

Region IV
Van Vleck 48 Mathis 18
Yoakum 49, George West 21
Goliad 37, Hallettsville 14
Lyford 7, Edna 45

3A Division 2

Region I
Canadian 56, Eastland 14
Tolar 14, Colorado 28
Sonora 56, Spearman 8
Cisco 20, Childress 42

Region II
Holliday 23, Edgewood 20
Gunter 38, Daingerfield 3
New Diana 36, Leonard 8
Harmony 26,  Jacksboro 42

Region III
Buffalo 0, West Rusk 35
Newton 65, Rice 11
Clifton 21, Garrison 40
Hearne 18,  Waskom 42

Region IV
Lexington 33,  Odem 13
Tidehaven 58,  Skidmore-Tynan 29
London 0, East Bernard 61
Dilley 14, Boling 45