High School Football Pairings, Schedules Wk 3

1A, 2A, & 3A High School Football Playoff Pairings November 30 – December 2

6-Man 1A Division 1 – Quarterfinals
Happy vs McLean, Saturday, Dec 2 @ 5:00 p.m. @ Pampa High School
Bordon County vs Garden City, Friday, Dec 1 @ 7:30 p.m. @ Forsan
May vs Jonesboro, Friday, Dec 1, @ 7:00 p.m. @ Dublin
Tioga vs Union Hill, Friday, Dec 1 @ 7:30 p.m. @ Pattonville

6-Man 1A Division 2 – Quarterfinals
Follett vs Valley, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Pampa
Balmorhea vs Sands, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Rankin
Strawn vs Aspermont, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Hermleigh
Milford vs Iredell, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ McGregor

2A Division 1 – Regional
Stratford vs Post, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Amarillo Bivins Stadium
Panhandle vs Stamford, Saturday, Dec 2, 4:00 p.m. @ Lubbock Lowrey Field
Bosqueville vs Crawford, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Robinson
De Leon vs Mart, Friday, Dec 1, 7:30 p.m @ Whitney Wildcat Stadium
Rivercrest vs Centerville, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Athens High School
San Augustine vs Carlisle, Saturday, Dec 2, 6:00 p.m. @ Carthage High School
Yorktown vs Mason, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ SA Edgewood
Refugio vs Holland, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Gustafson Stadium San Antonio

2A Division 2 – Regional
Gruver vs Wellington, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Kimbrough Memorial Stadium, Canyon, TX
Clarendon vs Hamlin, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Lubbock Cooper
Lindsay vs Albany, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Mineral Wells
Munday vs Muenster, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Wichita Falls Memorial Stadium
Grapeland vs Timpson, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Eagle Stadium, Rusk, TX
Tenaha vs Iola, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Palestine’s Panther Stadium
Burton vs La Pryor, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Seguin High School
Falls City vs Milano, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Buda

3A Division 1 – Regional
Brock vs Wall, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Brownwood Gordon Stadium
Comanche vs Merkel, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Clyde
Whitesboro vs Grandview, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Northwest Stadium
Kemp vs Commerce, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Rains Emory Texas
Teague vs Franklin, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Waco ISD Stadium
Rockdale vs West, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Belton High School
Van Vleck vs Yoakum, Saturday, Dec 2, 6:00 p.m. @ Katy Legacy Field
Goliad vs Edna, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Victoria Memorial Stadium

3A Division 2 – Regional
Canadian vs Colorado, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Vernon Lion Stadium
Sonora vs Childress, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Abilene Wylie High School
Holiday vs Gunter, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Porcupine Stadium, Springtown, Texas
New Diana vs Jacksboro, Thursday, Nov 30, 7:00 p.m. @ Ford Center
West Rusk vs Newton, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Tatum
Garrison vs Waskom, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Carthage High School
Lexington vs Tidehaven, Friday, Dec 1, 7:30 p.m. @ Hallettsville
East Bernard vs Boling, Friday, Dec 1, 7:00 p.m. @ Traylor Stadium in Rosenberg